• Neredeyiz
 • 444 0 664
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.tr

  Sign In
  Forgot password?
 • Kroki
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.trKalp ve Hipertansiyon Hastalarında Diş Tedavisi

Dr.Ahmet Sağbaş   Kardiyolog

Kalp ve hipertansiyon hastalarına yapılan diş müdahaleleri öncesi alınacak küçük önlemler, hastaları büyük risklere karşı önemli ölçüde korur. Bu sebeple hastalığıve kullandığı ilaçlar bilinmelidir.

Devamı için tıklayınız...

İlkbahar ve Allerji

Uz. Dr. Billûr BİLMEN YÜCEL   Göğüs Hastalıkları Uzmanı

İlkbaharın gelmesiyle birlikte allerji ve allerjinin neden olduğu hastalıklarda artış görülmektedir. Allerji nedir? Vücudumuza çeşitli yollarla ( solunum, sindirim, deri ) giren bazı maddelere karşı , duyarlı kişilerde oluşan aşırı bir tepkidir.

Devamı için tıklayınız...

Kalp Hastalıklarından Korunmada Diyetin Yeri

Dr.Cem Demirbolat   Kardiyoloji Uzmanı

Türkiye'de hekimler genel olarak koruyucu hekimlikten çok tedavi edici hekimlik eğitimi almış kişilerdir.Hastalıkların tedavi edilmesinde daha tecrübelidir.Oysa ülkemizde koruyucu hekimlik hizmetinin daha yaygın olmasını isterdim.Size önerilerim de biraz bu eksiği kapatmaya yöneliktir.

Devamı için tıklayınız...

Kırık Kalp Sendromu

Prof.Dr.Filiz Ersel Tüzüner   Kardiyoloji Uzmanı

Kardiyolog Kalp ve hipertansiyon hastalarına yapılan diş müdahaleleri öncesi alınacak küçük önlemler, hastaları büyük risklere karşı önemli ölçüde korur. Bu sebeple hastalığıve kullandığı ilaçlar bilinmelidir.

Devamı için tıklayınız...

Reflü

Dr.Haluk Balçık   Kardiyoloji Uzmanı

Halk arasında mide reflüsü olarak bilinen Gastro Özofageal Reflü hastalığı, mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasıdır. Asitli ve/veya safralı mide içeriğinin yemek borusuna gelmesi ve uzun süre temas etmesiyle yemek borusunun asitten kendini koruma özelliği azalarak veya yok olarak yemek borusunda ülserler olabilir.

Devamı için tıklayınız...

Migren ile yaşamak

Uzm.Dr.Sevda Dağcıoğlu   Nöroloji

Kabaca her 5 kadından ve her 10 erkekten 1’inde görülen migren hastalığı yanlış teşhislerle zaman kaybedilmesi yada doğru tedavi edilmemesi nedeniyle pek çok kişinin hayat kalitesini bozmaya devam ediyor. Kişinin en verimli olmayı gerektiren yıllarını ve ömrün yaklaşık 3’te 2’sini kaplayan bir hastalıktan bahsettiğimizde migren ile ilgili farkındalık daha da önemli hale geliyor.

Devamı için tıklayınız...

Hipertansiyon Tedavisi

Dr.Cem Demirbolat   Kardiyoloji Uzmanı

Sizlere sık karşılaşılan bir toplum sağlığı probleminden hipertansiyondan bahsetmek istiyorum. Tansiyon kalbin vücuda kanı dağıtmak için kullandığı bir güçtür. Kalp kasıldığında oluşan güce büyük tansiyon, kasılma bittikten sonra damarların oluşturduğu gerginliğe de küçük tansiyon denir.

Devamı için tıklayınız...

Akdenizli Gibi Yaşamak…

Prof.Dr. Osman Akdemir   Kardiyoloji

Bol bol, hızlı hızlı konuşuyor, anlatıyor, duygularını hemen dışa vuruyorlar. Güneşe hasret kalmıyorlar. Anlaşılan yeni yetme “çekirdek aile” kavramı o limanlara daha yanaşmamış; dedeler, nineler, çocuklar, kardeşler, kuzenler, yeğenler bir aradalar. Öğleden sonra ya da akşamüstü tek bir büyük öğün yapmaya eğilimliler. Büyük sofralar kuruyor, arkadaşlarla, aileyle beraber yemeklerini yiyorlar.

Devamı için tıklayınız...

Alkol Kalbe Yararlı Mı?

Prof.Dr. Osman Akdemir   Kardiyoloji

Sigara kullanımının yaygın olduğu, yağlı gıdalar tüketmeyi seven Fransız toplumunda koroner damar hastalığına diğer toplumlardan daha az rastlandığı anlaşıldığında bu sürpriz durum Fransız paradoksu olarak adlandırıldı. Başlarda bu fayda kırmızı şarabın kalp damarlarını damar sertliğinden koruyucu antioksidan

Devamı için tıklayınız...

Bireysel Terapi nedir? Nasıl uygulanır?

Büşra Taşpınar   Psikolog

Gündelik hayatta da kolayca karşılaşabileceğimiz bir takım olumsuz ruh halleri yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi sorunlar da bireysel terapi desteği ile çözüme ulaştırılabilir. Bireysel terapide çalışılan sorunlara örnek olarak; depresyon, kaygılar ve korkular, öz güven eksikliği, geçmiş olumsuz yaşantılar, mutsuzluk, uykusuzluk, performans kaygısı, panik atak, insan ilişkilerinde problem yaşama gibi konular gösterilebilir.

Devamı için tıklayınız...

Bu Tiroid Nodülü de nerden çıktı?

Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Ali Rıza ÇİMEN  

Tiroid bezi içinde saptanan ve 'Nodül' olarak adlandırılan, çoğu zaman iyi huylu olan kitleler, hekim tarafından yapılan muayene ya da boyun bölgesine uygulanan görüntüleme tetkikleri ile tespit edilmektedir.

Devamı için tıklayınız...

© 2016 Özel Medipoint Tıp Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.