• Neredeyiz
 • 444 0 664
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.tr

  Sign In
  Forgot password?
 • Kroki
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.trLaser Epilasyon Ünitesi

LAZER EPİLASYON

Merkezimizde lazer epilasyon farkını soğutmalı ALEXANDRİTE  ile yaşayın, acı verici, sıkıcı ve ilkel yöntemleri  bir kenara bırakın. Lazer Epilasyon sayesinde kolayca istenmeyen tüylerinizden kurtulun!

  babor-hakkinda   lazer-epilasyon001    

ALEXANDRİTE’nin Farkı Nedir?

Alexandrite çok güçlü ve etkin bir lazerdir. Bu sebeple doktor kontrolünde ve sertifikalı uzmanlar tarafından kullanılması gerekmektedir. Yasal mevzuatta güzellik salonlarına bu cihazı kullanma yetkisi verilmemiş, Medipoint Tıp Merkezi gibi hastane bünyesindeki lazer epilasyon merkezlerinde kullanımı uygun görülmüştür. Bu konuyu lütfen dikkat ediniz Çünkü bu cihazı kullanma yetkileri olmayan merkezler; yanlış uygulama sonucu cildinizde leke kalması gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir ve bu uygulama için hiçbir sorumluluk almazlar. Alexandrite lazer üzerinde güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde basınçlı soğuk bir hava, lazer atışı yapılan cilt bölgesini soğutur. Soğutma; işlem sırasında acı duymamanızı sağlar. Bu başarının önemli bir parçasıdır.

 

Lazer Epilasyon Fiyat politikaları nedir ?

Kadın ve erkekler için epilasyon yapılacak bölgeler farklıdır. Erkekte vücut yanı sıra kulak içi, burun içi kılları, boyun, ense, yüz bölgesi gibi özel uygulamalar yapılabilir. Bölge bazlı olarak süreli özel uygulama paketleri alınacağı gibi, her seansta ödeme yapılabilmektedir. Süreli özel uygulama paketlerimiz her seansta ödeme seçeneğine göre daha avantajlıdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon günümüzün en gelişmiş kalıcı kıl yok etme yöntemidir. Tıpta 40 yılı aşkın süredir göz ameliyatlarından, diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda kullanılan lazer, epilasyon alanında da 10 yıldır güvenle kullanılmaktadır. Amerikan FDA onaylı cihazlar Avrupa, Amerika, Dünyanın diğer ülkelerinde kullanılmaktadır.

 tsvr4

Lazer Epilasyon neden çok seans gerektiriyor?

İnsan vücudundaki kıllar, farklı evrelerde büyür. Bu evrelerden sadece anajen evrede kıl kökü tam olarak yakılabilmektedir. İnsan vücudundaki kılların sadece %20 si aynı anda bu evrede bulunur ve bu evrede  bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabilmektedir. Yani bir seansta %20 azalma sağlanabilmekte. Diğer seansın gerçekleşebilmesi için kılların, vücudun farklı bölgelerine göre 21 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşması ve işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Bitme süresi kişiden kişiye değişebildiği gibi bir kişinin farklı bölgelerinde de seans sayısı değişebilmektedir. Açık renkli koyu renkli kılı olan kişilerde daha hızlı sonuç alınırken, koyu tenli kişilerde uygulama daha uzun sürebilmektedir. Vücut için ortalama 6-8 seans yeterli olurken bu sayı yüz bölgesi için 10-12 seansa çıkabilir.

Bir Seans ne kadar sürer? Acı hissedilir mi?

Seans süresi bölgeye göre değişir. Örneğin dudak üstü 2-4 dakika sürerken, tüm bacak 60 dakika sürebilir. Alexandrite lazer ’in soğutma teknolojisi atış öncesi soğuk hava üfleyerek acı hissini minimum seviyeye indirir. Lazer atışı esnasında cildinize plastik bir top çarpıyormuş gibi hissedersiniz. Seans sonrasında, uygulama yapılan bölgede geçici kızarıklık olacaktır. Bu son derece normal bir durumdur. Seans sonrası; 24 saat boyunca sıcak buhardan uzak durulmalı, yüksek faktörlü (50) güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon ciltte leke yapmaz. Ancak yüksek güneş ışığından yeterli korunma sağlanmaz ise hassaslaşan bölgede iz oluşabilir.

 

Yazın Lazer Epilasyon yapılır mı ?

Yüz bölgesi gibi direkt güneş ışığına sürekli maruz kalacak bölgeler dışında yazın da lazer epilasyon güvenle yapılabilir. Özellikle kadınlarda kol bacak bölgelerde yapılan uygulama sonrasında 3 gün boyunca güneşten korunmalı, sonrasında da yüksek faktörlü (50) güneş koruyucular kullanılmalıdır.

 

Lazer Epilasyon Seansına Gelirken Neler Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kıllar uygulamaya gelmeden 2 gün önce jilet ile tıraş edilerek kısaltılmalı. Kesinlikle ağda, cımbız yada epilasyon cihazları ile bu kıllar alınmamalıdır. Yüksek miktarda beta karoten içeren yiyeceklerden ve vitaminlerden uzak durulmalıdır. Uygulama öncesinde kesinlikle solaryuma girilmemelidir.

Lazer Epilasyon hangi durumlarda yapılmaz?

Beyaz kıllar, lazer cihazı tarafından görülmemektedir. Beyaz kıllar için en uygun yöntem iğneli epilasyondur. Ayrıca yeni bronzlaşmış tenden on gün süre ile lazer epilasyon yapılması uygun değildir. Bununla birlikte ciltte morarma kızarıklık, yara, ışığa duyarlılığı olan cilt hastalığı var ise bu bölgelere lazer epilasyon yapılmaz.

 

Ucuza Lazer Epilasyon yapılabilir mi?

LPL sonuç verir mi? Özellikle son dönemlerde tüm şehirlerde güzellik salonlarında düşük fiyatlarla lazer epilasyon adı altında işlem yapıldığını görmekteyiz. Bu salonlarda kullanılan düşük güçlü IPL cihazları tüyleri sadece dökmektedir. IPL kıllarınızı yakabilir ancak kıl kökünü yakmadığı için kıllarınızda bir azalma olmayacaktır. Bu şekilde 6-8 seans işlem yaptırmış birçok kişi kılları dökülmediği için merkezimize başvurmuşlardır. Kullandığımız Alexandrite Lazer, dünyada epilasyon konusunda en iyi olarak kabul edilen cihazdır.

 

 

 

2)KOZMETİK DERMATOLOJİ

Merkezimizde kozmetik anlamda düzeltici ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayan uygulamalar da yapılmaktadır. Botox, dolgu, mezoterapi, cilt bakımı uygulaması ve PRP bunlardan sadece birkaçıdır.

Botox Nedir?

Alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Ayrıca daha kalkık ve feminen yada daha düz kaş yapısı hastanın isteğine göre şekillendirilebilir. Botoks uygulamasının takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. Günden itibaren etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

Botoxcilt-guzelligi-ile-ilgili-bilginizi-test-edin

Botox Nasıl Etki eder?

Botox uygulanan bölgedeki kaslardaki kas bağlantıları ve sinir bloke olur bu sebeple kasılmalar önlenmiş olur. Sinir uçlarında salgılanan asetikolin adında bir maddenin salınımı önlenir. Bu sebeple uygulama botox yapılan bölgenin cilt kırışıklıkları giderilir ve deri gerginlik kazanmış olur.

 

Yüz Dolgu Nedir?

Dolgu enjeksiyonları, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biridir. Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz için kullanılıyor. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor. Cilt altına verilen dolgu maddesi, cildin alt katmanlarına destek veriyor ve kırışığın ya da çöküklüğün içini doldurarak görünmez olmasını sağlıyor.

 

Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu, alın bölgesi ,dudak kenarı çizgileri, burun, çene, alt çene çizgileri, kaşlar (hacim vermek için),yara izleri en sık uygulama yapılan yerlerdir.

 

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, anti-aging amaçlı kullanılan maddelerin vücuda uygulanması konusunda yardımcı yöntemlerden biridir. Anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmesi yerine, doğrudan mezoterapi yoluyla uygulanması uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini artıracak, diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir. Cildin ve kırışıklığın durumuna göre farklı tekniklerle hem kırışıklık tedavisi hem de cilt canlanma ve toparlanma tedavisi aynı seansta yapılabilmektedir. Seans sıklığı kişiye göre değişmektedir. İlk beklenen etki “pırıltılı, iyi yüz” etkisidir. İkinci etki “mezo-lifting, yani mezo-kaldırma” etkisidir. Her iğne etrafında çekilme ve cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların “dolma” etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur.

mezoterapi

Hangi bölgelere sıklıkla mezoterapi uygulanır?

Yüz Mezo: Yapılan işlem cildin destek yapısı kolajeni destekler. ACE vitaminleri, Hyoluranik asit  ve anti oksidan vitaminler cilde nem kazandıran micro enjeksiyonlardır. İşlem 15 -20 gün ara  ile en az 4 seans yapılmalıdır. Önce cilt yapısında ışıltı görülür sonraki seanslarda cildin daha gergin ve sıkı olduğu görülür.(İşlemden önce hastaya C vitamini alerjisi var mı diye sorulur.

Vücüt Mezo: Yapılan işlemde yağ dokusu hedeflenir dolaşımı hızlandırır ve yağ yakımını sağlar selülit tedavisinde endikedir. Bilinmesi gereken selülit dolaşım bozukluğudur.

Saç Mezo: İşlemi yapılan bölgede saç dökülmesini durdurup saçın yapısını güçlendirmesi gözlenir. Kıl folüküllerini besler seansları düzenli yaptırmak gereklidir.

 Sac_Dokulmesi_PRP_Tedavisi_2

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi nedir?

PRP, Platelet Rich Plasma – platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

 

PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır?

Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir.

Çünkü;

– Uzun etkilidir,

– Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır.

– Kolay ve güvenli biçimde uygulanır.

– Sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.

– Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi doldurarak değil gençleştirerek giderir.

– İlk uygulamadan sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve genleştirici etkinin yığılmasını sağlamalıdır.

– 3 veya 4 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.

anti1

 

Cilt Bakımı Uygulaması

Cilt bakımı uygulamaları ile cildinizin genç kalmasını ve canlı görülmesini sağlayabilirsiniz. Evlerde uygulanan cilt maskeleri, nemlendirici kremler, bakım kremleri gibi uygulamalar ne yazık ki cildinizin gerekli bakım ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bu sebeple profesyonel hekimler tarafından uygulanan profesyonel cilt bakım uygulamalarını yaptırmalısınız. Bu cilt bakım uygulamaları; karbon peeling, kimyasal peeling, mezoterapi, prp, mezolifting ve fraksiyonel lazer uygulamalarıdır. Aylık veya yıllık olarak uygulatmanız gereken bu cilt bakım uygulamaları sayesinde cildinizi daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacağı gibi dış etkenlere karşı savunma mekanizması gelişmiş olacaktır. Cilt bakım uygulamalarından cilt tipinize uygun olanı, hekiminiz tarafından yapılan cilt analizinden sonra belli olur ve programa başlanır. ortalama 5-6 hafta aralıklar ile 2-8 seans arası uygulanabilmektedir ve düzenli periyotlarda devam etmelidir.

yagli-cilt

 

Kullanılan cilt bakım uygulamaları sayesinde çoğu lekenin tedavisi de mümkün hale gelmiştir, bu lekeler güneş lekeleri, akne izleri, yaralanma izleri, çiller ve solaryum lekeleri olabilir. Leke tedavisinde en temel incelenmesi gereken konu lekenin farklı bir sebepten dolayı oluşup oluşmamasıdır, yani leke oluşumu bir hastalıktan mı oluştuğunu cilt analizi ile ortaya çıkarmak gerekmektedir. Bu sonuca göre de hekiminiz tarafından uygun tedavi yöntemi seçilmelidir. Profesyonel bakımlar sayesinde cilt problemlerinizden kurtulup sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.


© 2016 Özel Medipoint Tıp Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.