• Neredeyiz
 • 444 0 664
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.tr

  Sign In
  Forgot password?
 • Kroki
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.trNÖROLOJİK HASTALIKLAR REHABİLİTASYONU

Nörolojik hastalıklar beyin, omurilik ve sinirlerde çeşitli nedenlerle oluşan ve ciddi sakatlıklar bırakabilen çok çeşitli hastalıkları kapsar. Rehabilitasyon gerektiren bu hastalıklar içinde beyin damarlarında oluşan kanama veya tıkanma sonucunda gelişen inme (hemipleji), travmatik beyin ve omurilik zedelenmeleri sonucunda oluşan felçler, parkinson, multipl skleroz gibi hastalıklar, çocuk felci ve lokal sinir zedelenmeleri sonucu meydana gelen yüz felci, düşük ayak gibi kismi felçler sık görülürler.

Bu gibi nörolojik hastalıklarda tedavi programımızın amacı eğitim, egzersiz ve fizik tedavi yöntemleri ile fonksiyonları iyileştirerek hastanın bağımsız yaşama bir an önce geri döndürülmesidir. Deneyimli fizyoterapistlerimiz hastalarımız fonksiyonel olarak en üst düzeye çıkarabilmek ve bağımsızlıklarını tekrar kazandırabilmek adına başından sonuna kadar en modern tedavi yaklaşımları ile rehabilite etmektedir.

Ayrıca inmeli hastalar ve diğer hastalar için kişinin gereksinimlerine göre ev programları düzenlenmekte iş-uğraşı tedavisi ve konuşma terapisi gibi daha spesifik özel eğitimlerde verilmektedir.

Erken dönemde ev dışına çıkamayan hastalara yönelik evde rehabilitasyon hizmeti de verilmektedir.

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Ortopedik hastalıklar eklemler ve çevrelerindeki yumuşak dokuların çeşitli nedenlerle zorlanma ve zedelenmesi, kemiklerin ve kıkırdakların travma yada başka nedenlerle hasar görmesi sonucu oluşur. En sık görülenler eklem kireçlenmeleri diz, kalça, omuz, ayak bileği ve el bileği zorlanmaları, bağ yaralanmaları, kırık-çıkıklar, kalça ve diz eklemi kireçlenmeleridir. Bu gibi rahatsızlıklar gerek alçı sonrası gerekse ortopedik girişim sonrası mutlaka rehabilitasyon gerektirirler. Özellikle diz ve kalça protezi operasyonları, dizde ön çapraz bağ operasyonu, gerek alçı gerek cerrahi olarak tedavi edilen kırıklar sonrası oluşan eklem sertliklerini giderilmesi, eklem fonksiyonlarının ve kas gücünün tekrar kazanılması için rehabilitasyon çok önemlidir.

Programımızın amacı ortopedik hastalıklarda ve ameliyat öncesi ve sonrasında uygulanan eğitim, fizik tedavi, egzersizler ve gerektiğinde yardımcı cihazlarla sakatlıkları engellemek, fonksiyonları iyileştirmek ve aktif yaşama dönüşü sağlamaktır.

SPOR YARALANMALARI TEDAVİSİ VE REHABİLİTASYONU

Günümüzde sporun bir endüstri haline gelmesi bu alanda yapılan yatırımların artması, sporcu sağlığına verilen önemi de arttırmıştır. Rehabilitasyonunun amacı sporcuyu yaralanma sonrası en kısa sürede spora döndürmektir. Bu amaca yönelik spora ve sporcuya özel uygun tedavi ve rehabilitasyon programları hazırlanarak iyileşme sağlanmakta ve gelecekte olabilecek sakatlanmaları önlemeye yönelik koruyucu rehabilitasyon eğitimi verilmektedir.Konvansiyonel yöntemlerin dışında kinzeyonteyping, PRP gibi modern tedavi yaklaşımları da uygulanmaktadır. Çeşitli fizik tedavi yöntemleri, elle ve monitörize egzersiz cihazlarıyla uygulanan egzersizler ameliyat öncesi ve sonrası uygun protokollerle deneyimli bir ekip tarafından uygulanmaktadır.

TENDON VE SİNİR KESİLERİ ,PLASTİK CERRAHİ GİRİzİMLER SONRASI REHABİLİTASYON

Rehabilitasyonunun amacı yaralanmıs , ameliyat edilmis yada fonksiyonlarını kaybetmiş uzuvları tekrar eski haline getirmek yada kalan fonksiyonel kapasitelerini en yüksek düzeye ulaştırmaktır. El ve üst ekstremite yaralanmaları , kırıklar , tendon yaralanmaları ve kopmaları, tüm dokuları içeren ezilme yaralanmaları , amputasyonlar veya tüm bunların kombinasyonu seklinde olabilir. Hastalar ortopedik veya plastik müdahalenin hemen ardından rehabilitasyon programına alınmalıdırlar. Bu gibi durumlarda uzman fizyoterapist ekibimizle erken rehabilitasyon programları başlanarak mümkün olan en yüksek fonksiyonel kapasiteye geri dönüş için tüm çalışmaları yapmaktayız.

ÇOCUK HASTA REHABİLTASYONU

Rehabilitasyon konusuna giren çocuk hastalıkları oldukça fazla sayıdadır. Polikliniğimizde 2 yaş üzeri mental problemi olmayıp motor geriliği olan çocuk hastalar, doğumsal kol sinir zedelenmeleri, edinsel felçler, muskuler ditrofiler ve konjenital kas ve sinir hastalıklarına yönelik rehabilitasyon programları uygulanmaktadır. Özellikle serebral palsili çocuk hastalarda erken rehabilitasyon yaklaşımı çok önemlidir. Beynin kendini yenileme kapasitesinin yüksek olduğu bebeklik ve çocukluk çağlarında yapılan tedavi ile ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek sakatlıkların önüne geçmek mümkün olabilir. Bu nedenle erken rehabilitasyon ve aile katılımının çok önemli olduğu bu hasta grubunda aileye yönelik özel eğitim de verilmektedir. Yürüme bozukluğu ve eklem deformiteleri olan çocuklar çocuk ortopedisi ile konsülte edilmekte ve gerekli görüldüğünde düzeltici operasyonlar yaptırılmaktadır. Bu vakalar da ameliyat sonrası rehabilitasyon programlarına alınmakta ve mümkün olan en üst fonksiyonel düzeye çıkarılmaktadır.


© 2016 Özel Medipoint Tıp Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.