• Neredeyiz
 • 444 0 664
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.tr

  Sign In
  Forgot password?
 • Kroki
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.trRenova LSWT

 

 Sertleşme sorunu nedir?

Başarılı cinsel teması sağlayabilecek sertlik düzeyine ulaşamama veya bu sertlik düzeyini yeterince sürdürememe hali olarak tanımlanır.

 Sertleşme Sorununun Görülme Sıklığı ve sebebi nedir?

40–70 yaş arası erkeklerin %30-55 ′i hayatının belli bir döneminde, özellikle stres altındayken veya ciddi bir hastalık geçirdiği zamanlarda sertleşmeyle ilgili sorunlar yaşar. Sigara ve alkol tüketimi, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sertleşme sorunu oluşturabilir.

Sertleşme sorununuz varsa ne yapmalısınız?

Öncelikle bu konuda yalnız değilsiniz, pek çok erkek bu problemi yaşamaktadır, ama çoğu doktora gitmekten ve açık açık şikayetini anlatmaya çekinir. Bu durumdan şüphelendiğinizde mutlaka bir Üroloji uzmanına gitmelisiniz. Doktorunuz size en uygun tedaviyi seçecektir. Ağız yoluyla alınan ilaçlar, vakum cihazları, penis içine enjeksiyon yöntemleri ve penis protezine kadar birçok tedavi alternatifinin yanısıra son 2 yıldır uygulamaya giren en güncel tedavi Linear Shockwave Theraphy (LSWT)  tedavisidir.

LSWT nedir?

Erektil disfonksiyon tedavisinde yeni geliştirilen acısız, ameliyatsız ve yüz güldürücü bir tedavi şeklidir. Böbrek taşı kırma tedavisindeki yüksek yoğunluklu şok dalgası tedavi yönteminin düşük yoğunluklu olarak düz bir hat boyunca penise gönderilmesiyle uygulanır. Tedavi vücudun doğal iyileşme mekanizmalarını harekete geçirerek peniste yeni damar oluşumlarını artırıp mevcut damarları güçlendirmekte ve penise daha çok kan gelmesini sağlayarak sertleşme problemini düzeltmektedir.

LSWT nasıl uygulanır?

Penise temas ettirilen aletin başlığı 7cm.lik düz bir çizgi boyunca şok dalgaları gönderir. Hafta da bir 20 dk. süren seansla toplam tedavi 3 haftada bitirilir. Tedavi süresi boyunca penis üzerinde dört pozisyonda uygulanır. Dünya’da bu şekilde etki eden patentli tek cihaz bulunmaktadır (RENOVA). Yaş sınırı yoktur, uygulama sonucu hasta kalkıp hemen işine dönebilmektedir.

LSWT başarı oranı nedir?

Damarsal nedenli sertleşme problemi tüm hastaların yaklaşık %70’ini oluşturmaktadır .Damarsal nedenli tüm sertleşme problemlerinde çok etkilidir. Hafif ve Orta derece hastalarda başarı %80’nin, ağır derece hastalarda başarı %60’ın üzerindedir. İlaçla (viagra v.b) tedavi edilebilen sertleşme sorunlarında ilaca gereksinimi sonlandırabilmektedir. Tedaviden mucize beklenmemelidir. Alınacak sonuç mutlaka tedavi başlangıcındaki durumdan daha iyi olacaktır.

Yan etkileri var mıdır?

Tedavi tamamen güvenlidir. Hiçbir müdahale ve girişim yoktur. İlaç kullanımı yoktur. Tedavi sırasında ve sonrasında bugüne kadar bildirilen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Her seans sonrasında hastalar beklemeksizin günlük hayatlarına dönmektedir. Günlük hayatlarında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Tedavide hasta mahremiyeti nasıl sağlanmaktadır?

Tedavi, sadece kliniklerde  yapılmaktadır. İstenildiği takdirde hasta ismi tamamen gizli tutulmaktadır. Sadece tedavi veren doktor / teknisyen eşliğinde özel bir odada hasta mahremiyetine azami özen gösterilerek yapılmaktadır. Hastanede yatmayı gerektiren bir tedavi değildir.

Tedavi başarısı ilk defa ne zaman hissedilir? Etki ne kadar sürmektedir?

Tedavi olan hastalar, ikinci haftadan sonra farkı hissetmeye başladıklarını ve tedavi bitiminden 1 ay sonra en yüksek düzeye ulaştıklarını belirtmektedir. Kalıcı etki ise, 4 seansın bitiminden itibaren, yeni damarların oluşumuyla gerçekleşmektedir. Dünyada 2 yıldır klinik kullanıma giren tedavi ile yapılan klinik çalışmalarda tedavi ile kazanılan başarının 2 senedir devam ettiği gösterilmiştir. Genellikle, ağır hastalar dışındaki hastalarda tekrara gerek duyulmamaktadır. Ancak, girişimsel olmayışı, ağrısız ve yan etkisi olmayışı nedeniyle tedavi tekrar edilebilmektedir. Ağır hastalarda ise tedavinin tekrarı başarıyı yükseltmektedir. Unutulmamalıdır ki, partnerinizin de tedaviye dahil olması erkeklerde uyumu artırmakta ve daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 

 

 

 


© 2016 Özel Medipoint Tıp Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.