150pxlogo

Bilgi ve Randevu

Prof. Dr. Cengiz Bahadır

Prof. Dr. Cengiz Bahadır

Poliklinik: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Eğitim : İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Uzmanlık : Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Anabilim Dalı
  • PRP Tedavisi
  • EMG
  • Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi
  • Eklem Yumuşak Doku Enjeksiyonları
  • Bel ve Boyun Fıtıklarının Cerrahisiz Tedavisi
  • Romatolojik Hastalıklar

Prof.Dr. Cengiz Bahadır 1969 Samsun doğumludur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olup aynı yıl Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi sonrası 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü’nde elektrodiagnostik nöroloji (EMG) yüksek lisans programını tamamlamıştır.

1997-2009 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Erenköy Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nde görev yapmış olup 2010 yılında doçentlik, 2015 yılında profesörlük unvanını almıştır.

Radikulopatiler (bel ve boyun fıtıklarına bağlı ağrılar), bel ve boyun fıtıklarının cerrahisiz tedavisi, EMG(kas ve sinir hastalıklarının tanısına yönelik elektrofizyolojik inceleme), transkranial manyetik stimulasyon, kas-iskelet sistemi ultrasonografisi, artritler (romatoidartrit, ankilozanspondilit, kireçlenmeler) ve kas ağrıları, eklem-yumuşak doku enjeksiyonları özel ilgi alanları olup çalışmaları bu konularda yoğunlaşmıştır.

Uluslararası ve ulusal dergilerde basılmış 40 dan fazla makalesi ve kitap bölümleri mevcut olup uluslararası kongreler dahil çok sayıda sunum yapmıştır. EMG (kliniknörofizyoloji),romatolojive kas iskelet sistemi ultrasonografisi konusunda çok sayıda kursa katılmış olup EMG konusunda ulusal ve uluslararası kurslarda eğitmen olarak da görev yapmıştır.

Prof. Dr. Cengiz Bahadır klinik çalışmalarına Medipoint Tıp Merkezinde devam etmektedir.

Web sitemizi iyileştirmek amacıyla geliştirme çalışmalarımız sürmektedir.

Bu süreçte, bazı bölümler tam olarak işlevsel olmayabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.