Liposuction nedir?
Liposuction nedir?

Liposuction nedir?
Liposuction , kol, bel, basen, karın gibi bölgesel olarak yağlanma problemi yaşayan kişilerin fazla yağ dokularından kurtulmasını sağlayan cerrahi bir uygulamadır.
Amaç kişiye kilolu görünüm veren yağlanmaların biriktiği yerleri eritmektir. İşlemde lokal anestezi uygulanıp,1 cm den küçük kesilerle yapılmaktadır. İnce tüplerle vakum yapılıp yağlar emilmektedir.
Liposuction’da yeni bir yöntem ! ( PAL yöntemi )
Temel prensibi kol,bel,karın ve basende biriken yağlar titreşim yöntemi parçalanarak vakumla çekilmesidir. Lokal anesteziyle yapılır,genel anestezi yapılmadığı için anestezik ilaçların riskleri yan etkileri olmaz. Cilt altına açılan küçük deliklerden girilmektedir. Dikiş yoktur. Operasyon sonrası hasta hemen evine gidebilmektedir. Laser sistemine göre daha avantajlı olup yanık riski yoktur. Ağrı daha azdır.

Neden Lipomatik?
Lipomatik, klasik liposuctiondan sonra çıkan laser ve vaser yöntemlerini de gölgede bırakan,aynı gün çıkış imkanı ve konforlu yağ alımı sağlaması ile son dönemde çok popüler olan bir cihaz operasyonudur.
FDA onaylı bu cihazla ince kanüllerle deri altına girilerek, sadece yağ dokusunun alınmasına imkan sağlar. Bu sayede kaslara veya deriye herhangi bir müdahale olmadığından güvenli bir şekilde operasyon yapılabilir.
Lokal anestezi ile de uygulanabilen Lipomatik sayesinde sosyal hayata dönüş çok daha hızlıdır.

Kullanılan aletin üstünlüğü nedir?
BS-LIPS55 sistemi yeni nesil liposuction sistemidir. Birçok fonksiyon aynı alette entegre olup aynı anda çalışmaktadır. Yüksek-hızda titreşim, güç ayar fonksiyonu, aspiratör ve sıvı infüzyon fonksiyonu için tek makine kullanılmaktadır. Bu şekilde işlem verimliliğini artırır ve cerrahlar operasyon sırasında daha az yorgunluk hissederler.
Dokuda travma oluşturmaz, bağ dokusunu zedelemez. Cilt altı bölgesindeki kas,sinir ve damar gibi diğer dokulara zarar vermez Yanık ve yanık izini oluşturmaz, neredeyse ağrısızdır. Cildin bağ dokusu bozulmadığından ve kollagen oluşumunu artırdığından tekrar bir karın gerdirme operasyonu yapılmasına ihtiyaç kalmadan sıkılaşmasını sağlar. Sellulitler de azalmaktadır.
Morluk ,ağrı ,ödem ,uyuşma gibi yan etkileri diğer yöntemlere göre en az düzeydedir. Gıdıklanma hissi yarattığı için güldüren liposuction da denmektedir.
İşlem ne kadar sürmekte ve ne miktarda yağ alınmaktadır?
Genelde 1-2 saat içinde tüm işlem bitmektedir. Bu yöntemle 2-3 kg kadar yağ alınabilmektedir. Tek seansta simetrik olarak azami 2 bölge çalışılmaktadır. Daha fazla bölge isteği hastane ve genel anestezi gerektirir.
Hangi bölgelerde uygulanır?
Göbek, bel etrafı, basen, kol altı gibi geniş alanlarda ve gıdı, ayak bileği, diz içi gibi küçük ve diğer liposuction uygulamaları için riskli olan bölgelerde de son derece güvenilirdir.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.