Ulthera HIFU Nasıl Uygulanır?
Ulthera yani ameliyatsız yüz germe yanak estetiği işlemi uygulamasında transducer adı verilen ultrasound başlık cilde değdirilerek cilt ve cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Bu sayede tamamen görerek bir uygulama yapılmış olunur. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış odaklanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması tetiklenmesi sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan olumsuz etkilenmez.

Ulthera işlemi sırasında cilt altı dokular sadece ameliyatlarda görülebilecek şekilde ekrandan görülerek uygulama yapılır. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde ameliyatsız cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seanstır?
Ulthera uygulaması genelde tek seans, ihtiyaca göre 6 ay sonra bir seans daha yapılmaktadır.Etkisi 1.5 yıl devam eder.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?
Ulthera; ameliyatsız yüz germe amacıyla yanaklara ve orta yüze, çene çizgisinde sarkmaları olan hastalara, çene çizgisi belirginleştirmede, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır. 1,5 mm lik uygulamada aynı bölgelerde kırışıklık düzeltmek amacıyla uygulanabilmektedir.

Ulthera Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?
HIFU uygulamasının süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Yapılan bölgeye göre 60 dakika sürmektedir.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?
HIFU uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar. Ben hastalarıma bu işlem sırasında cilt altı dokuların ağ gibi örüldüğünü, dikiş makinesi gibi tarandığını belirtmekteyim.

Hastalar bu hafif ağrı hissini rahatlıkla tolere edebilmektedirler. Bu odaklı ses dalgası enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’ nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır. Ulthera uygulama sırasında hissedilen bir duyguda dokuların altında oluşan sıcaklık hissidir.

Ulthera Uygulamasında Anestezi Gerekir mi?
Ulthera uygulaması herhangi bir anesteziye gerek olmadan yapılabilen bir tedavidir. Eğer hasta çekinirse anestezi düşünülebilir. Krem tarzında emla gibi topikal lokal anestezik kremler derin klasik ulthera uygulamasında bir fayda göstermezler. Kremli uygulama daha çok kırışıklık tedavisi sırasında uygulanmaktadır.

Çok hassas olan kişilerde bazı alanlarda lokal anestezi yapılabilmektedir. Bazı hastalar ise hafif uyku sedasyon tarzı uygulamalar isteyebilirler.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?
Tıp merkezimizde yapılan uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ulthera sonrasında ciltte yanık, leke, morarma vb herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası çok hafif bir kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Dolayısıyla bu uygulama sonrasında gizlenmek zorunda kalmazsınız. Hemen akabinde hafif bir sonuç elde edilmektedir.

Ulthera nın Diğer Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Nedir?
Ulthera, fokus yani odaklı ses dalgası teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ulthera sadece yüzeyel değil derin dokuları da düzeltebilen onaran tek cihazdır. Uygulama sırasında cilt altı dokuları görmek çok önemlidir. Çünkü tam olarak ısı etkisi yaratmak istediğimiz ve tedaviyi planladığımız taşıyıcı tabakayı görerek atış yapma imkanı sağlanır. Bunu hiçbir lazerde ya da uygulamada elde etmek mümkün değildir.

Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı ve dokuları erken safhada, tam bozulma oluşmadan ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek, büzüştürmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini yenilenmesini sağlamaktır.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?
Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır. Bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Her tıbbi uygulamada olduğu gibi doktorunuz konu ile ilgili gerekli açıklamaları yapacaktır. Ulthera aynı zamanda estetik dolgu maddeleri, botoks ve diğer medikal estetik uygulamalarla da kombine edilebilmektedir.

Ulthera Uygulaması Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?
Tek bir ulthera uygulaması ardından rejenerasyon ve yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Bu durum özellikle çene çizgisinde ve boyunda daha belirgin olmaktadır. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 90 gün sonradır. 6 ay sonrasında tam sonuç alınmış olur. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar, 6 ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.

Ulthera Uygulamasının Ömrü Ne kadardır? Ne kadar Kalıcıdır?
Ulthera uygulaması sonrasında ortalama 1.5 sene sonuç devam edecektir. Sonrasında eski halinize geri dönmüş gibi olursunuz. Bu süreç yavaş bir süreçtir. Eskisinden daha kötü olma gibi bir durum söz konusu değildir. Tam tersi yenilenmenin olduğu 6 ay yaşlanmanız durmuş olacaktır.

Kimler Ulthera Uygulaması İçin Uygun Adaylardır?
Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ulthera için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Yine yaşın genç olduğu, yüz germe ameliyatı için erken olan yaşlar Ulthera için iyi bir endikasyondur. Bazen hastalar ameliyat olmak istemeyebilir, komplikasyondan ve anesteziden çekinebilir. Bu durum ulthera için iyi bir endikasyondur.

Medikal Estetik