• Neredeyiz
 • 444 0 664
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.tr

  Sign In
  Forgot password?
 • Kroki
  Bize Ulaşınız
  MEDIPOINT
  Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
  Şair Arşi Caddesi
  No:6 Göztepe
  Kadıköy - İstanbul 34732
  Tel: 444 0 664
  Fax: 0 216 337 95 92
  Email: info@medipoint.com.trBireysel Terapi nedir? Nasıl uygulanır?

Gündelik hayatta da kolayca karşılaşabileceğimiz bir takım olumsuz ruh halleri yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi sorunlar da bireysel terapi desteği ile çözüme ulaştırılabilir. Bireysel terapide çalışılan sorunlara örnek olarak; depresyon, kaygılar ve korkular, öz güven eksikliği, geçmiş olumsuz yaşantılar, mutsuzluk, uykusuzluk, performans kaygısı, panik atak, insan ilişkilerinde problem yaşama gibi konular gösterilebilir. Bu sürecin uzunluğu danışanın yaşadığı sıkıntılar ve ihtiyacına göre belirlenir.

 

Depresyon Nedir? Belirtileri Tedavi yolları nelerdir?

Depresyon; kişinin mutlu olma ve hayattan zevk alma duygusunu geçici olarak yitirdiği kişinin duygu durumunu etkileyen psikolojik bir durumdur.

Her birey yaşamın bazı dönemlerinde diğer zamanlara göre mutsuz keyifsiz anlar yaşamaktadır. Ancak bu mutsuzluk hali bireyin günlük yaşamını etkilemeye başlarsa o zaman depresyon ihtimali akla gelmelidir.

. Uyku bozuklukları

. İştah değişiklikleri

. Unutkanlık

. Odaklanmada ve dikkati toplamada güçlük

. Sorumlulukları yerine getirmekte güçlük

. Güçsüz yorgun hissetme

. Hareketlerde yavaşlama, halsiz hissetme,

. Öz bakımda azalma

. Değersizlik, yetersizlik , suçluluk hisleri

gibi belirtilerin bir kaçı yada tamamı ortaya çıkabilir.

Depresyon belirtileri yaşayan bireyin bir uzmana danışması, yaşam kalitesini artırmak ve sürdürmek adına oldukça önemlidir.

 

Çift terapisi, evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme ulaşmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Bu terapide, çiftlerin birbirlerini daha iyi anlaması ve karşılaştıkları problemleri çözümleyerek ilişkilerine yardımcı olmak hedeflenir. Bu terapi yaklaşımında çiftlerin, uzman terapistin yönlendirmesi altında birbirlerine ve ilişkilerine karşı açık olmaları amaçlanır. Bu sayede ortaya çıkan anlaşmazlıklar ve ilişkiye yönelen negatif düşünceler çözüme ulaşır. Amaç, çiftlerin iletişim kanallarını açarak birbirlerini doğru anlamalarına yardımcı olmaktır.

 

Aile terapisi, aileyi oluşturan bireylerin arasında yaşanabilecek sorunların, ailenin tümü göz önüne alınarak, aile sistemi içinde çözümlenmesidir. Bu terapi modelinde aile sisteminin işleyiş biçimine ve aile üyelerinin birbirleriyle ilişki ve iletişimlerini ele alır.

© 2016 Özel Medipoint Tıp Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.